Pantone, amerykańska firma przodująca w przemyśle poligraficznym, obecnie kojarzona jest najbardziej z koloru roku. Niezależnie, czy masz coś wspólnego z poligrafią, projektowaniem, możesz kojarzyć ich charakterystyczne prostokąty w danym kolorze z numerem oraz nazwą. Kolor roku wybierany jest od roku 2000 (w 2016 i 2021 były to dwa kolory). Od wielu lat, kolory roku według Pantone są swego rodzaju wyznacznikami trendów dla wielu branż. Jako kolor 2021 wybrany został Iluminating Yellow oraz Ultimate Gray, dzisiaj przedstawię Ci kilka informacji o wykorzystaniu tego pierwszego w Twoich wnętrzach.

Czy kolor roku 2021 sprawdzi się we wnętrzach?

Jak już wiesz, kolor żółty jest obecnie bardzo modnym kolorem, ale czy sprawdzi się we wnętrzach? Jak najbardziej! Jest to kolor, który wniesie w pomieszczenia dawkę optymizmu, energii i radości. Żółty stymuluje do działania, poprawia nastrój oraz tworzy atmosferę gościnności.

Jak go używać, żeby nie przesadzić?

Przy wprowadzaniu do swoich wnętrz żółtego należy pamiętać, że jest on bardzo energetyzującą i dominującą barwą, przez co wprowadzenie go do wnętrz może być wymagające. Postaram Ci się jednak podpowiedzieć kilka rozwiązań, które pozwolą Ci skorzystać z pozytywnych wpływów jego działania a uniknąć jego nadmiaru.

Żółty świetnie sprawdzi się przy…

Meblach! Kanapa, wygodny fotel z podnóżkiem, czy krzesło mogą wnieść dużo dobrej energii do salonu. A może zdecydujesz się na przemalowanie któregoś z mebli lub drzwi?

Tapetach – obecnie ich wybór jest ogromny, a są świetną dekoracją ściany. Tapety mogą nadać także motyw przewodni pomieszczenia.

Ścianach – możesz zdecydować się na pomalowanie całej ściany lub jej fragmentu, aby wyróżnić np. zagłówek łóżka

Żółtych akcentach i dodatkach – obecnie w niemal każdym sklepie znajdziesz wybór żółtych dodatków! Poduszki i narzuty do ocieplenia łóżek, kanap i foteli. Zasłony idealnie zgrają się ze wpadającym światłem. Obrus pomoże rozjaśnić jadalnię. Wazony, świeczniki, obrazki możesz rozmieścić wszędzie tam, gdzie pomieszczenie wyda Ci się zbyt ponure.

Pamiętaj jednak, aby powyższe inspiracje stosować w ograniczonej ilości, wykorzystaj elementy z jednej lub dwóch podanych kategorii.

Koniecznie daj mi znać, czy w Twoim wnętrzu zagościł już żółty, a może masz w planach jakieś elementy z jego wykorzystaniem?

CIEKAWE ARTYKUŁY DLA CIEBIE

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *